Jak zostałam najlepszą baristką… we własnym domu. Jeśli szaleć to tylko z Nespresso!

Gdyby ktoś spytał mnie, jak najbardziej lubię pić poranną kawę, bez wahania odpowiedziałabym, że – z Wami! Wszyscy, którzy towarzyszycie mi tak często w tym wyjątkowym momencie dnia wiecie, że bez Was to nie byłoby to samo – w dobrym towarzystwie nawet… beczkę soli z uśmiechem! Wiecie też, że moją słabością jest kawa z mlekiem, bez której trudniej dobrze zacząć dzień. A ja wolę sobie ułatwiać ;)

Najpyszniejszy i najszybszy poranny sposób przygotowania mojej ukochanej kawy to niezawodne Nespresso, które ciągle czymś zaskakuje. Opowiadałam Wam niedawno o ciekawych, orientalnych nutach, które świetnie sprawdzają się szczególnie w chłodne, wietrzne dni. Tymczasem lato coraz bliżej… lekki, orzeźwiający smak kawy z mlekiem najskuteczniej wprowadza mnie w dobry humor na start. Barista Creations – CHIARO, SCURO i CORTO to trzy nowe mieszanki Nespresso, które powstały specjalnie dla miłośników kawy z mlekiem (chyba czytali w moich myślach).

Okazuje się, że niemal połowa Polaków rano wybiera właśnie białe kawy – zlecone przez Nespresso badanie „Poranna kawa Polaków” zdemaskowało wszystkie moje bratnie dusze! Jeżeli też należycie do tej grupy, nadstawcie uszu! Trzy świetnie komponujące się z mlekiem mieszanki Barista Creations to nie dzieło przypadku!

Starannie wyselekcjonowane ziarna, pieczołowicie dobrany sposób wypalania, wydobywający pełne bogactwo aromatów – nowe mieszanki Nespresso Barista Creations są inspirowane twórczą energią i pomysłowością baristów z całego świata. Chyba dlatego tak świetnie nadają się do tworzenia własnych wariacji kawy z mlekiem i przepisów, które pokochacie Wy, Wasi goście i domownicy. Oczywiście ja najchętniej wybieram mleko roślinne.

 

CHIARO znaczy lekkie

Poddane delikatnemu paleniu ziarna Arabiki z Kenii i Indonezji, po dodaniu mleka ujawniają słodkie aromaty karmelu i herbatników. Dziękuję, nie mam więcej pytań. Ta mieszanka jest inspirowana metodą parzenia kawy przez baristów z Brooklynu. Na warsztatach prowadzonych przez Annę Oleksak, Coffee Ambassador Nespresso w Polsce, odkryliśmy, że CHIARO najlepiej sprawdza się w formie cappuccino, ale spróbujcie też latte macchiato z tą obłędną mieszanką.

 

Ciemny jak SCURO

Przenosimy się do Australii, gdzie w słonecznym Melbourne mistrzowie mocnych, ale idealnie zrównoważonych smaków, przyrządzają ciemne, aromatyczne napary. Sekret SCURO to mieszanka pochodzących z Kolumbii i Etiopii ziaren, które po dodaniu mleka uwalniają zbożowe i orzechowe aromaty. Głęboki, intensywny smak SCURO jest świetną bazą do stworzenia najlepszego na świecie  cappuccino intenso. Jak nie kochać.

 

CORTO. Krótka piłka

Po włosku corto to „krótkie”. Intensywnie palona, Inspirowana metodą hiszpańskich baristów mieszanka, jest wyrazista i lekko pikantna. Z odrobiną mleka tworzy subtelną gęstą konsystencję. Jej mocny, odważny smak przypadł mi do gustu, bo wydaje mi się idealny na dobry, energetyczny start! W takie dni, gdy czujemy, że potrzebujemy małej turbo bateryjki by się rozruszać, będzie doskonała.

 

 

Choć kocham kawę ponad wszystkie słodycze świata, rzadko poświęcam dużo czasu na jej parzenie. Owszem, niekiedy zdarza mi się zagłębić w ten wyjątkowy, aromatyczny świat i pokombinować z różnymi technikami. To super odprężające!

Na co dzień jednak, balansując na jednej nodze wśród pędzącej jak tornado przez kuchnię wesołej gromadki, wybieram szybkie, sprawdzone rozwiązania. Tym większą frajdą było dla mnie zabawianie się w profesjonalną baristkę z błyskiem w oku, podczas warsztatów Nespresso. Z tymi magicznymi kapsułkami, nawet jeśli mamy dwie lewe ręce lub niewiele czasu, naprawdę możemy zabłysnąć jak mistrzowie kawy światowej klasy! Ekspresy Nespresso Latissima i Creatista zostały zaprojektowane tak, by w połączeniu z nowymi kapsułkami BARISTA CREATIONS stworzyć wariacje kawowe o wyszukanym smaku. Przygotowanie ulubionej kawy z mlekiem z pomocą jednego przycisku? Tak, jestem na tak!

 

 

Cała kolekcja Barista Creations wchodzi na stałe do oferty Nespresso. Można jej szukać w butikach Nespresso lub zamówić przez Centrum Obsługi Klienta, stronę Nespresso lub przez aplikację mobilną.

Po skończonej zabawie w baristów, sprzątają kuchnię, pamiętajcie o segregacji śmieci! Kapsułki Nespresso nadają się do recyclingu, będzie super jeśli trafią do pojemnika z surowcami odnawialnymi. Ja segreguję, a Wy?

Są tu miłośnicy kawy z mlekiem? No to przyznajcie się – krowie, roślinne, ciepłe, zimne, spienione czy… macie swoje sekrety parzenia? Smacznego!

 

 

 

1
5 Komentarzy w
“Jak zostałam najlepszą baristką… we własnym domu. Jeśli szaleć to tylko z Nespresso!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.