Geniusz, jajko i zabawka

Od czasu, gdy Antonina potrafiła już komunikować werbalnie swoje potrzeby oraz porozumiewać się z otoczeniem, zaczęła przejawiać ogromne zainteresowanie pewnym kształtem. Forma ta, jako najdoskonalsza na świecie, będąca kolebką życia, występująca w mitach, wierzeniach i sztuce, zdobyła uznanie Antoniny i zaskarbiła sobie jej miłość. Szaleństwo przedmiotów, przypominających kształtem owal, było zaawansowane do tego stopnia, iż przez mój umysł przemknęła obawa, czy aby Antonina nie jest geniuszem.

Teza, którą postawiłam, wymagała oczywiście udowodnienia, ale moje myśli skupiły się wokół postaci pewnego katalońskiego malarza, który uważał jajko za symbol doskonałości, ze względu na jego prostą formę, białą barwę i pełnię istniejących w nim możliwości. Tok myślenia tego wspaniałego artysty, który rzekomo miał powiedzieć, iż „wykluł się z jaja”, musiał być bardzo bliski rozważaniom Antoniny, bowiem jaja były najważniejszym i najchętniej wybieranym elementem jej zabaw, uciech i wszelkich życiowych doświadczeń.

Ale dlaczego geniusz? Spytają dociekliwi. Ano dlatego, że Salvador Dali, o którym mowa powyżej, był geniuszem. Dowiódł tego, a raczej ukazał z każdej strony, na niemal każdej stronie dzieła „Dziennik geniusza”. W swoich zapiskach, malarz skupił się na przemyśleniach głównie na temat swojej wielkości. Przelał na papier narcystyczne wizje własnej osoby, przedstawiając je bez cienia skromności i nie pozostawiając w czytelniku najmniejszych wątpliwości, że tytuł dziennika jest jak najbardziej adekwatny. To samouwielbienie Dalego, bezkrytyczny zachwyt nad własnym geniuszem, zdaje się znajdować uzasadnienie w jego rozważaniach, a już z pewnością w ogromnym talencie, który przejawiał.

Zatem droga od jajka, przez Salvadora Dalego i jego geniusz do Antoniny była dla mnie prosta i krótka. Przyjemne skojarzenie wprowadziło mnie w stan ekstatycznego uniesienia i postanowiłam wspierać jajeczną pasję mojej pociechy. Trochę przesadziłam z jajkami niespodziankami, bowiem czekolada do najzdrowszych nie należy, ale jak można rozwijać geniusz swojego dziecka bez czekolady, zwłaszcza w tak perfekcyjnej, idealnej formie, jaką jest jajko? Niech rzuci pierwszy czekoladowym jajem ten, kto nie dał go nigdy swojemu dziecku!

Antonina dorasta. Czekoladę ubóstwia nadal, jak ja Dalego. Ale zabawki z Kinder niespodzianek już nie są tak atrakcyjne jak kiedyś. Niewątpliwie jest to przejawem geniuszu, więc szanuję jej rozwój i wszystkie oznaki dojrzewania. Potrzeba jej lepszego jajka. Bardziej skomplikowanego, które nada sens jej jajecznym fascynacjom. A czy może być coś bardziej doskonałego i genialnego w swym geniuszu, niż połączenie formy jajka i zabawki?

Salvador Dali zmarł w 1989 roku. Jest twórcą logo uwielbianych przez dzieciaki lizaków Chupa Chups. Gdyby dożył lat 90. może skusiłby się, przewidując geniusz i ogromny sukces sprzedaży, na projekt logo jajek Tamagotchi. Ta zabawka podbiła serca dzieci na całym świecie, czemu wcale się nie dziwię.

 

 

ruda dziewczyna pachnidło lato ogród zabawa odpoczynekdziecko zabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajo ruda dziewczynadziecko zabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajo ruda dziewczynadziecko zabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajo jaja jajkadziecko zabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajo jajko ogród latoruda dziewczyna pachnidło Patrick Süskind ogród trawa latoruda dziewczyna pachnidło Patrick Süskind ogród trawa latodziecko zabawa zabawka jajko jajo jaja Tamagotchi Friends ogród lato okulary spodenki Zara bluzka Reservedjajko jajka jaja jajo Tamagotchi Friends zabawa zabawkazabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajka bump dziecko ogród lato szczęściezabawa zabawka Tamagotchi Friends jajko jajka bump dziecko ogród lato szczęściebuty zara sandałki jajko jajo zabawa zabawka Tamagotchi Friends okulary lato słońce wakacjedziecko bluzeczka Reserved spodenki Zara okulary słońce ogród zabawa zabawka jajko jajo Tamagotchi Friends

2
4 Komentarzy w
“Geniusz, jajko i zabawka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.