Punk

 

[…]
Wszystko jest popieprzone! To indywidualna sprawa każdego, by uczynić życie przyjemniejszym. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Myślę, że ludzie powinni unikać świata, który ich niszczy. Ludzie stają się zbyt spięci, traktują źle swoje dzieci, są negatywni.

Cóż, jak Ty to robisz?

Musisz żyć i cieszyć się życiem. Kontrolować swój umysł. To jest jak buddyzm zen, czy coś. Nie możesz być zawistny ani zazdrosny. Każdy powinien walczyć mocniej, by kontrolować swój umysł. To się da zrobić. Ci dranie w górach Maroka robią to, siedząc ze skrzyżowanymi nogami. Wszyscy powinniśmy mieć dzieci i dać im dobry czas w trakcie ich dorastania.

Wychowujesz trzy córki?

Ta. Nie jestem w tym dobry, ale staram się by było zabawnie. Nienawidzę kiedy wychodzę i słyszę jak rodzice zaczynają z „nie rób tego”, „skończ z tym”, kiedy jakieś dziecko zwisa sobie z poręczy czy coś podobnego. Jest zbyt wiele „nie rób tego”. Zaskakuje mnie to.

„My Dinner with Strummer”

Rude International, March 1999
Earl Chalmers

 

zara kurtka krata punk t-shirt jeans poduszka Ikea dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięcazara kurtka krata punk t-shirt buty adidasy jeans dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięca poduszka stolik lack Ikeazara kurtka krata punk t-shirt jeans dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięcazara kurtka krata punk t-shirt buty adidasy jeans dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięcazara kurtka krata punk hello kitty jajko niespodzianka kinder surpriseadidasy buty zarabuty adidasy zaraDSC_5985zara kurtka krata punk lizak E.Wedelzara kurtka krata punk lizak E.Wedelzara kurtka krata punk lizak E.Wedel dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięcazara kurtka krata punk lizak E.Wedelzara kurtka krata punkDSC_5994zara kurtka krata punk buziak dziecko dziewczynka sweet kiss dziubek słodki dziewczynka dziecko fashionkids moda dziecięca

John Graham Mellor (21 sierpnia 1952 r. – 22 grudnia 2002), bardziej znany pod pseudonimem Joe Strummer – brytyjski muzyk, wokalista i autor tekstów. Był współzałożycielem, autorem tekstów, gitarzystą i wokalistą zespołu punk rockowego The Clash. Zespołu, który został uformowany w 1976 roku jako część pierwotnej fali brytyjskiego punka. [źródło: wikipedia]

1
7 Komentarzy w
“Punk”
 • To prawda… Podobne stanowisko zajmuje autorka książki „Świadomi rodzice”, o której wkrótce napiszę na blogu. Jakoś się przyjęło, że być rodzicem to znaczy zakazywać i nakazywać. Wyznaczać granice – owszem, ale niech one nie będą wąskie jak kawałek sznurka…
  Stylówka genialna! :)

  • i pomyśleć, że powiedział to stary punkowiec… ;) dawaj znać o poście, chętnie przeczytam! ja ciągle słyszę tylko zakazy. przykład: dziecko chce porysować kredą na tablicy w Ikei, a ojciec z matką DRĄ SIĘ na niego, żeby przestał, bo brudzi sweter! co najmniej jakby do kościoła szedł w tym swetrze na drugi dzień. w przedszkolu Tośki rodzice się wkurzają, że dzieci brudne wracają, a zajęcia plastyczne są.. to po jaką cholerę zakładają im ciuchy z Zary? w dresie wysłać! przedszkole to nie ulica, ani wybieg! nie rusz, nie dotykaj, nie bierz do buzi… a jak się ma to dziecko świata nauczyć? u nas wszystko na luzaku. na branie do buzi zareagowałam dopiero, gdy Tośka zaczęła lizać podeszwę mojego buta. nie ma alergii, nigdy jej nic nie było, żyje. a poznała świata już jak niejeden czterolatek :) pozdrawiam!

  • Kurcze, wreszcie ktoś z podejściem podobnym do mojego :D Moja teściowa drży, kiedy Szymek turla się po „oronce”, a w porywach szaleństwa nawet smakuje piach… A ja się uśmiecham… :) Niech chłopak poznaje świat po swojemu. :)
   O książce napiszę, ale muszę się zebrać, bo ona jest bardzo wymagająca, a ja ostatnio strasznie niepoukładana jestem. :)

  • oj jak mi miło! dziękuję Kasiu, moja imienniczko. zapraszam tak często jak tylko masz ochotę. jest mi wspaniale móc Ciebie gościć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.