Drogi Panie

 

Drogi Panie,

że wszystko nas różni to widać od razu.

Krótka przerwa w zdjęciach. Ona stoi w pozycji zamkniętej, pali papierosa i delikatnie uśmiecha się do mnie (a może śmieje się ze mnie?). Bo ja taka głośna, usiedzieć na ławce obok Pana nie mogę, więc chodzę w kółko i gadam jakieś bzdury. Przecież to nie czas na poważne tematy – jesteśmy w pracy.

Kubek.
Herbata.
Łyk inspiracji.
Wracamy na plan.

Nie wiem, czy zwrócił Pan wtedy na nią uwagę, ale ja obraz jej z tego dnia będę mieć w pamięci już zawsze. Nasze pierwsze spotkanie, nasze poznanie. I tak już się znamy sześć lat. Choć zawsze daleko od siebie, inne miasta, inne kraje, widujemy się rzadko a więcej nas dzieli niż łączy, nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było. Bo ona jest, tak zwyczajnie. Po prostu jest.

Filigranowa, skromna, delikatna. Jak biżuteria, którą robi, jak sukienki, które projektuje, jak buty, które nosi. Piękna, jak wszystko co ją otacza. Dobra, czuła, kochana, chora na empatię. Byłaby świetną matką. Ale dziecka nie chce, całkowicie świadomie. Ja chcę już drugie, a ona tego nie rozumie. Ale akceptuje i szanuje. Tak jak ja jej decyzję, chociaż skręca mnie w środku, że tak wspaniałe geny zwyczajnie się zmarnują!

Widzi Pan jak życie jest dla nas łaskawe. Tylko trzeba to zauważyć, zrozumieć. Gdyby nie Pan, zapewne nigdy bym jej nie poznała. I mimo, że ja z Panem już dawno osobno, to ona wciąż ze mną. Tak na przekór wszystkiemu, bo mamy swoje światy. Jeden kompletnie różny od drugiego. I mijamy się często, czasem kłócimy. Odchodzimy i wracamy.

Bo nie trzeba iść obok siebie, a jedynie w tym samym kierunku.
Wtedy zawsze spotkamy się gdzieś po drodze.
I znajdziemy czas na herbatę.
Tę, która nas połączyła.
A że ona lubi czerwoną z miodem, a ja gorzką zieloną, to nie ma żadnego znaczenia…

 

śniadanie jedzenie herbata sałatka rukolaherbata kubek liptonIkea dzbanek śniadanie jedzenie herbata sałatka rukola pieprz młynek do pieprzu kubekkuchnia okno talerze jedzenie dzbanekświeczka latarnia latarenka lampionczerwień czerwony sweter kubek herbata bransoletkasztućce srebro srebrne łyżeczka nóż widelec talerzwszystko płynie zeszytmodelka piękna dziewczyna spódnica design fashion moda łososiowamaszyna do szycia antykmaszyna do szycia antykprzybory do szycia szycie igła igły centymetrmaszyna do szycia antykbuty szpilki fashion styl moda designbuty szpilki fashion styl moda designswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl pięknoswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletkaswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka spódnica trzebskaswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka trzebskamalarstwo malowanie farby sztuka art sztaluga sztuka art obraz manekinDSC_1068swarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka trzebskaswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka trzebskaDSC_1064swarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka trzebskaswarovski kryształki swarovskiego moda fashion styl piękno bransoletka trzebska

7
13 Komentarzy w
“Drogi Panie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.